Benjamínek týmu Kratochvíl splnil limit do Tokia

17. 5. 2021 | pondělí | 2. den

David Kratochvíl, plavec z PK Tachov, nováček a nejmladší z týmu šel s nadšením, neohroženě a po dlouhé závodní pauze do 100motýlka. MQS do Tokia jsme věděli, ale netušili jsme, že mlaďoch se do závodu pustí s takovou vervou. Výsledný čas 1:19,32 je velký osobní rekord o 13,77 s a především splněný limit do Tokia!!! Gratulujeme.


Agáta nastoupila jako první do odpoledního finále. Stejně jako Pítrs byla sledována klasifikátory v závodu a napjatě očekáváme, jak rozhodnou. Verdikt klasifikátorů po dopolední Pítrsovo 100VZ je návrat do třídy S5, kde si může zazávodit se soupeři a ne se jen porovnávat se svým časem. 

Tadeáš Strašík postoupil ze sedmého místa do finále. 200 polohově rozjel odhodlaně, dohmátl na 6. pozici v osobáku, ale záhy hlasatel oznámil diskvalifikaci. Chvíli jsme tápali proč a za co. Důvodem byl nesoučasný dohmat na prsovém úseku. I to se stává.
Petr Frýba, 100Z. Na vodě dobré, ale je třeba vypilovat technické náležitosti, obrátky a výjezdy a ty dohmaty☹. Čas 1:19,35 je čas, který obsahuje i vyjmenované technické chybky.


Jonáš Kešnar, plaval první stovku dobře, držel se na 5. – 6.místě. Prsařský úsek pravdy Jonyho nepodržel a na posledním úseku už své soupeře nedojel. 8. místo mu nikdo nevzal.


Doplňkovým programem pro nás všechny byla mix štafeta dvacetibodová polohová. Náš tým byl první od konce. Plavci umožnili nám trenérům a asistentům prožít pocity na startovní ploše a oživily se v nás vzpomínky na minulá léta. Hezká tečka za prvním závodním dnem a hurá do dalšího.

Napsat komentář