Česko-slovenský pohár v para plavání 2019 zná své vítěze!

V sobotu 1. prosince na Šutce vyvrcholil PARA SWIMMING CUP PRAGUE a s ním i Česko-slovenský pohár v para plavání 2019. Mezi muži byl medailově nejvíce vidět Jonáš Kešnar, který vybojoval 4 zlaté a jednu stříbrnou medaili. Talentovaný sportovec se celoročně připravuje v Jindřichově Hradci pod vedením Jana Šimka a má splněné ostré limity na LPH 2020. V konečném pořadí ČSP 2019 pak Kešnar ovládl kategorii Junioři a obsadil druhé místo v kategorii Open bez rozdílu věku. Vítěz kategorie Open a stříbrný medailista z MS v Londýně Arnošt Petráček vyplaval na Šutce zlatý hattrick. Paralympijský vítěz z Ria má místo na LPH v Tokiu prakticky jisté a společně se šéftrenérem Janem Nevrklou budou usilovat o co nejlepší výsledek. Oba jmenovaní plavci PARA PLAVÁNÍ PRAHA byli na slavnostním večeru v Centru současného umění DOX+ vyhlášeni mezi nejlepšími českými para plavci roku.

V bazénu ale všechny svým výkonem na prsové stovce nejvíce překvapil Tadeáš Strašík (PPP), protože v parádní formě jen o 6 setin sekundy zaostal za ostrým limitem do Tokia. Získaná medailová čtveřice (0-2-2) mu může být alespoň malou náplastí. O limit na LPH plavala na Šutce i Dominika Míčková (SK KONTAKT BRNO), ale za svým osobním maximem i limitem zaostala. Nejlepšího medailového výsledku mezi ženami dosáhla Vendula Dušková (SK KONTAKT KARLOVY VARY), když na Šutce vylovila 4 nejcennější medaile. V pořadí ČSP skončila karlovarská vytrvalkyně čtvrtá za svou reprezentační kolegyní Anežkou Floriánkovou (PPP). Obě plavkyně mají splněný limit na LPH a byly také vyhlášeny mezi nejlepšími para plavci 2019. TOP pětici nejlepších para plavců roku 2019 doplnil pražský plavec a finalista MS Petr Andrýsek. Finálové kolo ČSP ale nebylo jen českou záležitostí, kromě Slováků nevynechali ani někteří další elitní plavci ze zahraničí – Ital Marco Maria Dolfin si z Prahy odvezl zlato i stříbro, Belgičan Aymeric Parmentieur dvě zlaté, jedno stříbro a bronz.

V kategorii nejmladších žáků ČSP zvítězila Nela Zdenka Kuiper následovaná Alyssou Mae Melvin (obě PARA PLAVÁNÍ PRAHA), třetí místo obsadil karlovarský Matěj Staša. Mezi žáky zvítězil David Kratochvíl z Plaveckého klubu Tachov před Alžbětou Kubovou a Martinem Batkou (Centrum hendikepovaných plavcov).

Gratulujeme k dosaženým sportovním výsledkům a děkujeme organizačnímu výboru za skvěle zorganizovanou akci! Výsledky závodu i celého ČSP 2019 naleznete níže nebo na webu v příslušné sportovní sekci.