Hodnocení trenéra Milana Jaška

Čtvrtfinále Suchánek-Czuper 1:3 (-6,-4,7,-9)

Ve čtvrtfinále nás v souboji o medaile čekal 2.nasazený hráč a rovněž 2.hráč světového žebříčku – Polák Czuper. Domluvili jsme si s Jirkou nějakou taktiku, chtěli jsme hrát aktivně, ale už od začátku se nám nedařilo. Rozhodující bylo, že jsme se nedokázali dostat do hry hlavně při vlastním servisu, kde nás Czuper hned vyhodil nebo ulil a Jirka na míček nedosáhl. Začátky obou prvních setů nám vůbec nevyšly, 1.set 0:6 konec 6:11, 2. set 0:7 konec 4:11, až ve 3.setu jsme udrželi na začátku vyrovnaný stav, pak jsme dali 2 prasátka, Czuper konečně zkazil 2x vyhození, a set jsme vyhráli 11:7. 4.set byl opět vyrovnaný až do poloviny (skóre 6:6), pak jsme vedli 8:6 a při našem servisu nás Czuper opět 2x vyhodil na stav 8:8, pak 9:9. Zkusili jsme dlouhý a pak krátký servis ale Czuper opět 2 úspěšné příjmy ulívkou a porážka 9:11. V celém turnaji prohrál Jirka pouze s hráči číslo 1 a 2 na světovém žebříčku, při příznivějším losu jsme mohli myslet na semifinále a tím i medaili.