Ve čtvrtfinále zdolali čeští stolní tenisté tým Ukrajiny. Hodnocení trenéra Jaška.

Ve čtvrtfinále nám los urcil Ukrajince, z nasazených 4 druzstev to bylo druzstvo nejhratelnejší, hráči z Evropy, ktere známe z turnaju, oba tymy složeny z jednoho hráče TT3 a jednoho TT2. V soutěži druzstev, ktera se hraje do 2 bodu je hodně důležitá čtyřhra a ta nám vyšla dokonale.

Suchánek/Svatoš – Petruniv/Yezik 3:0 (8,9,9)

Naši se dobře doplňovali, povzbuzovali se, Suchánek hrál spise technické míče, úlivky, Svatošovi se dařily útočné backhandové topspiny, kterými udělal hodně bodů. Ukrajinci jsou sehraný zkušený pár, takže vítězství nás hodně nakoplo.

Suchánek – Petruniv 2:3 (6,8,-7,-5,-10)

Proti lepšímu z dvojice Ukrajinců Petrunivovi (TT3) jsme do dvouhry záměrně postavili Suchánka (TT2) a počítali jsme, že by mu mohla vadit „dvojkárská hra“ různé úlivky, vysoké, krátké míče za síť a 2 sety to fungovalo, vedení 2:0. ve 3. setu byl ještě stav 5:5,pak Jirkovi ale nevyšla výška, další výšku Petruniv zabil, ztráta 5:10 a porážka. 4.set vyrovnaný jen do stavu 3:3, pak 3:7, 4:8, 5:10 a vyrovnáno na 2:2. 5.set máme lepší nástup 3:0, otočka 5:2, a začalo drama, rychle vyrovnáno na 5:5, zase vedeme 8:5, vyrovnáno 8:8, vedeme 10:8 a 2 matchbally, ale Petrunivovi vyšel závěr a vyhrál 10:12. Je srovnáno na 1:1, ale ještě zbývá jedna dvouhra a šance na vítězství tu je.

Svatos – Yezyk 3:2 (-9,5,-9,8,8)

Pro Petra Svatose (TT3) nejdůležitější zápas v kariéře, otázkou bylo jak se s tim vyrovná v hlavě, ale protože ve čtyřhře hrál výborně, tak jsem mu věřil. Začátek zápasu mu ale vůbec nevyšel, neuměl se vyrovnat s útoky Yezika, problémy mu dělal servis, úlivky a vypadalo to hrozivě stav 1:8. Důležité pro vývoj celého zápasu bylo ze nerezignoval, stále se snažil a postupně začal dotahovat, ze stavu 4:10 bylo 9:10 nakonec sice porážka 9:11, ale zjištění, že se to da hrát. Ve 2.setu od začátku Petr vyrovnal hru a porad vedl postupně 5:2, 8:4, 10:5 a vítězství 11:5. Petr zahrál několik úspěšných útočných úderů – forhandove drivy, backhandové topspiny. Ve 3.setu nepodařený začátek, stav 1:5, ale Petr se nevzdal a začal stahovat, vývoj skóre 4:5, Yezyk zase odskočil 5:9, 6:10, Petr dotáhl na 9:10, konec 9:11. 4.set vyrovnaná 1.polovina stav 5:5, pak 8:6, 9:7, 9:8, vzali jsme si time a vítězství 11:8. Rozhodující 5.set zápasu i celého utkání začal lepe Yezyk stav 0:4, ale obrat Petr vyrovnal na 4:4, otočka 4:5 pro Yezyka, a skóre se posouvalo 6:6, 9:6, 9:7, 10:7 jsme blízko, ještě snížení 10:8 a konec 11:8 a jsme v semifinále a máme jistou bronzovou medaile.

Je to obrovsky úspěch obou hráčů, hráli jsme jako tým a jako tým jsme i zvítězili, oba hráči podali zodpovědný, bojovný výkon. U zkušeného Jirky Suchánka mě to až tak nepřekvapilo, ale jak se se situaci vyrovnal Petr Svatoš, to klobouk dolu.

Trenér : M. Jašek