Úspěšní a ještě úspěšnější v Lignanu

Covidem nabouranou přípravu jsme překlenuli soustředěním a dotáhli, co se dalo.  V sobotním dopoledni závod zahájili plavci disciplínou 100m volný způsob. Petr Frýba nezatížen žádným očekáváním dohmátl v osobním rekordu 1:05,77. Jonáš Kešnar vyměnil těsně před startem prasklé závodní plavky za tréninkové a trenér Jan Šimek zhodnotil výsledný čas 1:02,78 slovy „jo, to jde!“.

Agáta rozjela první padesátku rychle a to v čase 44,7 v druhé padesátce udržela tempo a výsledný čas 1:34,87 je velmi hodnotný výkon. Plavala přesně tak, jak řekl trenér Jan Sommer, ten se sekl o dvacet tři setin.

V disciplíně 50m znak jsme měli dva plavce. Arnošta Petráčka a Dominiku Míčkovou. Arnošt rozjel první polovinu tratě rychle za 18,6 druhá polovina byla komplikovanější, Arnošta si přitáhla dráha na kontakt a nechal na ní trochu své kůže. Výsledný čas 43,65 bodový přepočet 968 bodů jej zařadil v této disciplíně na druhé místo. Arny byl spokojený, čas byl o vteřinu lepší, než na posledních závodech v březnu v Šamoríně.

Dominika Míčková po úplně ne vydařeném startu a výjezdu, se dokázala srovnat, roztočit své paže a dohmátla v čase 1:11,75. Trenér Jan Sommer hodnotí Domči výkon jako technicky hezky zaplavané, ale mohla více přitlačit. Šetřila síly na odpolední hlavní disciplínu 50m prsa.

V odpoledním programu se na 50m prsa představila Dominika Míčková a vylepšila svůj březnový čas ze závodů GRAND PRIX Slovakia na 1:12,97. „Jsem s časem spokojený a věřím, že to půjde ještě zrychlit“ dodává trenér Sommer. Za nejrychlejší dohmat si vysloužila dopingovou kontrolu.

V disciplíně 100m znak šel na start jako první Petr Frýba a stejně jako dopoledne plaval s nasazením a zlehka. Čas na úrovni osobního rekordu 1:17,77 byl pěkný závěr prvního závodního dne. Jonáš Kešnar, tentokrát v závodních plavkách zaostal časem 1:09,92 pouze dvacet setin za osobním rekordem, který zaplaval před dvěma lety, právě v tomto bazénu. „Malá frekvence a je potřeba větší větrný mlýn“ dodává Jan Šimek. 

Na závěr odpoledního bloku byla na pořadu stovka prsa. Napětí bylo veliké, protože Tadeášovi Strašíkovi chybělo šest setin do splnění limitu na LPH v Tokiu. Společně se svým osobním trenérem Petrem „Gary“ Tielem poslední měsíc trénovali velmi intenzivně a na soustředění měl přípravu dovršit a zaplavat limit. Úkol zněl tedy jasně, splnit limit. A tak se také stalo! 

První pětadvacítka rozjeta za 14,5, na padesátce točil 34,16. Druhá padesátkaza 38,21 s fantastickým finišem před „dotírajícím Kolumbijcem“. Výsledný čas 1:12,37, limit překročen o 1,11 sekundy a zároveň český rekord na 100P ve třídě SB9. Táďa udělal radost všem a sobě obzvlášť. Krásný zážitek i slzy dojetí byly taky.

Agáta Koupilová, 100P jako doplňková disciplína, byla přihlášená kvůli případné reklasifikaci. Trať zaplavala v kvalitním čase. Trenér Jan Sommer hodnotí výkon i estetický dojem samými desítkami😊.

Byl to den plný zážitků a skvělých výkonů.

Závody světové série World Para Swimming Lignano – první závodní den – 17. 4. 2021

www.natatoria.com

Napsat komentář