55. MČR jednotlivců mužů a žen ve stolním tenisu ČSTPS

Ve dnech 4.-5.9.2020 (pátek-sobota) proběhlo již 55. MČR jednotlivců mužů a žen ve stolním tenisu ČSTPS. Turnaj se odehrál v Hradci Králové a pořadatelem byla TJ ZPS Čechie Hradec Králové. Celkem změřilo síly 30 hráčů a 2 hráčky – ženy bohužel museli hrát společně s muži, protože byly pouze 2.

Soutěž započala pátečními souboji v jednotlivých třídách podle postižení. Ve sloučené třídě TT6-TT7 nakonec vítězství vybojoval „staro-nový“ reprezentant Jaromír Němec (TJ ZPS Čechie Hradec Králové). V TT8 se z titulu radoval bývalý reprezentant Pavel Čech (TJ Jičín). V TT9 titul mistra republiky spadl do klína Davidu Půlpánovi (SK Janské Lázně), protože jeho soupeř (Tibor Chmela – TJ ZPS Sokol Lhůta) musel v průběhu finále utkání vzdát pro vážné zdravotní problémy. Výraz „spadl do klína“ je na místě, protože v základní skupině Chmela doslova smetl Půlpána 3:0 na sety a kdyby byl Chmela na 100 % fit, tak by ve finále pravděpodobně opět Půlpána přehrál.  A v neposlední řadě ve finále v TT10 zvítězil reprezentant Jan Michal (TJ ZPS Sokol Lhůta).

Dále se soutěžilo ve čtyřhrách bez rozdílu postižení, a i ve dvouhrách bez rozdílu postižení – tzv. kategorie OPEN. Ve čtyřhře pro sebe titul sebrala zkušená dvojice Miroslav Cinibulk (TJ Jičín) a Adolf Hüttl (TJ ZPS Čechie Hradec Králové). V kategorii OPEN mohl po titulu v TT9, znovu slavit prvenství David Půlpán.

David Půlpán

Napsat komentář