Závěr letní přípravy na otevřené vodě v Rakousku

V sobotu 5. září odjíždělo kvarteto českých plavců pod vedením předsedy STK ČSTPS Štěpána Caganě do rakouského Klagenfurtu, aby tam o den později na Vrbském jezeře (Wörthersee) závodilo. Každoročně se právě v jižním Rakousku u Klagenfurtu koná vytrvalostní závod na otevřené vodě. Letos mohli plavci bez handicapu vybírat z tratí o délce od tří do sedmnácti kilometrů, přičemž junioři měli zkrácené tratě od 500 do 1500 metrů. Premiérově bylo možné do závodu přihlásit i para plavce a Češi se nenechali zahanbit.

Na nejkratší pětistovce předvedla Agáta Koupilová (PARA PLAVÁNÍ PRAHA, KSP Pardubice) pěkný výkon a finišovala v první polovině smíšeného startovního pole. O pár minut předtím proplaval cílem půl kilometrové trati Petr Frýba (PARA PLAVÁNÍ PRAHA, TJ Delfín Náchod). Oběma jejich výkony vynesly cenné kovy. Vyhlašovalo se totiž nejprve v kategorii „Inkluse“, tedy junioři a handicapovaní plavci dohromady bez rozdílu klasifikační třídy přímo na čas a poté zvlášť v kategorii „Para sport“. Petr Frýba, který mezi handicapovanými zvítězil, posléze dominoval i na nejdelší trati na 1500 metrů.

Vít Šašek a Veronika Mácová (oba PARA PLAVÁNÍ PRAHA) startovali na 750, resp. 1000 metrů dlouhé trati a oba se stejně jako jejich týmoví kolegové dostali na stupně vítězů. Ke všem dosaženým medailím je nutno jedním dechem dodat, že konkurence nebyla příliš velká a systém soutěže snese vylepšení v dalších letech. To ale nesnižuje ani jeden z výkonů plavců ČSTPS, pro které to byla skvělá zkušenost a zpestření počátku podzimní závodní sezóny. Od září do listopadu budou mít všichni mimořádně nabitý program, protože se v těsném sledu za sebou uskuteční všechny závody Česko-slovenského poháru 2020. Původně březnový POHÁREK už je za dveřmi a my budeme nejen jezerním odvážlivcům držet palce. Fanděte spolu s námi!

Děkujeme na dálku trenérům Pavle Müller Mojžíšové do Pardubic a Tomáši Pavelkovi do Náchoda za celoroční přípravu Agáty a Petra.

Foto: Štěpán Cagaň

Napsat komentář