ITTF SQY French Para Open 2021

Ve francouzském městečku Voisins le Bretonneux nedaleko Paříže se v první polovině listopadu odehrál ITTF SQY French Para Open 2021. V letošním atypickém roce, kdy vinou COVID situace odpadla většina turnajů, byl francouzský turnaj teprve třetím turnajem na okruhu ITTF PARA (pokud nepočítáme paralympiádu a kvalifikační paralympijský turnaj). Ostatně pohled ITTF PARA kalendáře je výmluvný – CANCELLED svítí u třinácti turnajů po celém světě. Určitě stojí za opakované připomenutí, že premiéra letošní ITTF PARA série se odehrála v červenci v Ostravě pod názvem ITTF Czech Para Open 2021 – Jiří Daněk memoriál a domácí turnaj se tak stal díky ostravským pořadatelům (vedle slovinského Laška) průkopníkem ITTF PARA okruhu roku 2021.

Do Voisins le Bretonneux se vypravil také CZECH PARA TT TEAM v sestavě: Nela Kemlinková (TT 9), Jaromír Němec (TT 7), Vít Špalek (TT 8 ), Miroslav Brožek (TT 8 ) a David Půlpán (TT 9). Konkurenty našich hráčů v mužské kategorii bylo 168 přihlášených hráčů/hráček z 27 zemí ze všech pěti olympijských světadílů.

V soutěži jednotlivců do play off postoupili oba naši nasazení hráči Vít Špalek i David Půlpán. Postup ze skupiny znamenal pro Víťu Špalka osmifinále a pro Davida Půlpána čtvrtfinále. Pro Nelu Kemlinkovou, Jaromíra Němce a Miroslava Brožka zůstalo play off zapovězeno a svoji cestu turnajem jednotlivců skončili v základních skupinách. Víťa přes osmifinále nepřešel, když podlehl Michelovi Schallerovi z Francie. Nutno dodat, že Michel je bývalý dvojnásobný mistr světa a mistr Evropy. David byl zastaven až ve finále, kdy podlehl 0:3 Lucasovi Didierovi z Francie – stříbrná medaile pro Davida Půlpána.

Kromě ryze národního družstva ve složení David Půlpán + Vít Špalek + Miroslav Brožek (TT 9) se další hráči představili v kombinovaných mezinárodních týmech. Nela Kemlinková si zahrála v TT 9 se spoluhráčkou z Polska Magdalenou Sutkowskou-Pawlasek a Jaromír Němec vytvořil týmovou dvojici s rakouským spoluhráčem Christianem Scheiberem (TT 6 – 7). Na počet medailových umístění dopadly týmové soutěže stejně jako dvouhry, ale hodnota cenného kovu se o jeden stupeň ponížila. Bronzovou medaili si za své výkony a výsledky pověsily na krk Nela Kemlinková s Magdalenou Sutkowskou-Pawlasek.

Kompletní výsledky k dispozici zde:  https://bit.ly/30of57x

Více informací o turnaje zde:  https://bit.ly/2YlneZN

PhDr. David Půlpán, manažer stolního tenisu PARA