Poslední víkend v dubnu paralukostřelci stráví v Nymburku

Od 26. 4. do 29. 4. 2024 se koná v tomto roce již třetí tréninkový kemp paralukostřelců ve Sportovním centru Nymburk. Po Světovém poháru v Dubaji, kde Tereza Brandtlová se Šárkou Musilovou obsadily v kategorii W1 vynikající 2. a 3. příčku, nadále pokračuje příprava na Paralympijské hry do Paříže.

“Toto soustředění bude menší změnou, jelikož David Zika, který velmi úspěšně zakončil halovou sezónu, dostal možnost zúčastnit se v červnu Evropského poháru v Novém Městě nad Metují. Po veškerých změnách, kdy jsme konečně ustálili rukojeť na luku, kde jsme měli největší handicap, budeme pracovat na větších detailech, 4. května nás totiž čeká první venkovní závod,” vysvětluje trenérka Lída Fikarová.

Lukostřelecké tréninky budou dvou až třífázové: ”Nebude se jednat jen o lukostřelbu a s ní spojená cvičení, ale po večerech budeme pracovat i na mentální přípravě v týmu. Na to se hodně těším, protože tam máme směs “staré gardy”, holek Šárky a Terezy, plus nováčků, kde nás podpoří i Jakub Cmíral, který jde v kategorii nepostižených s kladkovým lukem první sezónu.”

Přesto trenérka lukostřelby se bude zaměřovat i na spolupráci s asistentkou Věrkou: “Není tajemstvím, že po Paralympiádě v Paříži se chci trochu stáhnout a věnovat se více hledáním nováčkům v čtyřletém cyklu. Věrka má možnost jet se mnou a Terezou v květnu na Mistrovství Evropy, aby viděla a zažila celý proces, jelikož je v tomto roce moje pravá ruka. Věřím, že jí mám co předat a vím, že by mohla v moji práci nadále pokračovat” doplnila Lída Fíkarová.