Para lukostřelci zahajují přípravu na Paralympijské hry v Nymburku

Od 20. do 22. října 2023 se bude konat para lukostřelecké soustředění ve Sportovním centru v Nymburku, které je součástí přípravy na Paralympijské hry do Paříže v roce 2024. Zúčastní se ho sportovci, kteří si již místa vystříleli: novopečení mistři světa Tereza Brandtlová s Davidem Drahonínským a mistryně Evropy Šárka Musilová pod vedením trenérky Lídy Fikarové.

„Začíná nám halová sezóna, sportovci měli momentálně pauzu, kdy se dávali hlavně po zdravotní stránce dohromady a regenerovali. Po úspěšném Mistrovství světa v Plzni jsme se dohodli na vzájemné spolupráci. Každý chce jet do Paříže s nejvyššími cíli, není to žádný „pouťák“, a v týmu se přeci jen pracuje líp, než když střílíte pořád sami” vysvětluje trenérka.

V plánu jsou denně dvou až třífázové tréninky. Výhodou prostředí je možnost trénovat do noci, což napomáhá postavit plán tak, aby sportovci mohli záměrně pracovat ve ztížených večerních podmínkách. Časti soustředění se zúčastní i nadějný nováček, pro kterého je tato sezóna první závodní. „V létě jsme společně s Českým Para sportem a VŠTJ Technikou Praha pořádali kemp pro mírně pokročilé střelce s handicapem. Ve spolupráci s Davidem Drahonínským a Janem Černým jsme mohli zapůjčit a nastavit závodní vybavení. Zúčastnit se tréninku v Nymburku je nejen motivací pro začínajícího závodníka, ale i možností získat zkušenosti od služebně starších kolegů“ dodává Lída.

 V tomto roce čekají ještě reprezentanty kromě závodů v České republice i dva mezinárodní. ”Plán je zatím takový, že vyjedeme v polovině listopadu do Lucemburska a začátkem prosince do Berlína na halové závody. Čím víc výjezdů, kde si vyzkoušíme opakovaně celý předzávodní i závodní proces, tím lépe” zhodnotila průběh přípravy trenérka Lída Fikarová