Další limit do Tokia pro para plavce!

MS v Londýně zahájeno, Andrýsek splnil kvalifikační limit na LPH 2020

Od 9. do 15. září se v Londýně koná World Para Swimming Allianz Championships. London Aquatics Centre hostil LPH 2012 a tak se na místo činu po sedmi letech s týmem ČSTPS vrátil i Arnošt Petráček. Celkem se na MS do Londýna vydalo 7 reprezentantů ČSTPS pod vedením šéftrenéra Jana Nevrkly. Realizační tým tvoří Štěpán Cagaň, Alžběta Řehořková, Monika Violová a Lenka Štifterová.

Obhájce titulu mistra světa na znakové padesátce Petráček (PARA PLAVÁNÍ PRAHA) chce znovu zlato, aby si tak zajistil přímé kvalifikační místo na LPH do Tokia. To ve čtvrtek 12. září získá, i když skončí druhý. Společně s ním budou o co nejlepší umístění usilovat Vendula Dušková (SK KONTAKT KARLOVY VARY), Dominika Míčková (SK KONTAKT BRNO), Anežka Floriánková, Jonáš Kešnar, Tomáš Hlavinka a Petr Andrýsek (všichni PARA PLAVÁNÍ PRAHA). Právě Andrýsek svým vystoupením dnes na 100 m prsa otevřel českou para plaveckou stopu v Londýně a vedlo se mu parádně! Výkonem 1:54,57 na úrovni svého osobního maxima z MS 2006 v Durbanu postoupil do finále a splnil ostrý kvalifikační limit na LPH v Tokiu. Gratulujeme!

Po něm se na MS představila karlovarská plavkyně Vendula Dušková na své doplňkové stovce volným způsobem. Pěkným výkonem mírně zaostala za svým osobním rekordem a do finále nepostoupila, své královské disciplíny má ale ještě před sebou (11.9. 100P a 12.9. 400VZ).

V úterý se na MS znovu představí Petr Andrýsek, tentokrát na dvoustovce volným způsobem. Poloviční trať čeká Dominiku Míčkovou a svou hlavní disciplínu, znakovou stovku, poplave Anežka Floriánková. Budeme fandit!

Napsat komentář