Plavecké soustředění v Bulharsku jde do finále

Česká reprezentace para plavců, společně s plavci z Jindřichova Hradce a plavci ze spřáteleného klubu z Kladna, odletěla již minulý týden na soustředění do prosluněného Bulharska, kde se pod vedením trenérů snaží dohnat nejen covidové ztráty, ale i potvrdit formu pro blížící se paralympiádu.

Za ČPS se odletělo soustředit hned šest plavců. Jmenovitě jde konkrétně o Arnošta Petráčka, dále pak Petr Andrýsek, Jonáš Kešnar, Vendula Dušková, Dominika Míčková a Nicole Habermannová.

I když by se mohlo zdát, že slunce, pláž a písek jsou velkým lákadlem k odpočinku, tady se rozhodně nezahálelo. Plavci společně naplavali několik bolavých kilometrů. Naštěstí se dokázali vzájemně inspirovat a povzbuzovat k lepším výkonům. Velikou výhodou byl pro ně zvolený areál sportovního komplexu, kde je podle slov Štěpánky Řehořkové příjemná voda s minimem chlóru. Celkově se zázemí jak sportovní, tak ubytovací velmi povedlo.

Díky spojení nehandicapovaných a handicapovaných plavců docházelo i v tomto ohledu ke vzájemné motivaci, což je kolikrát velmi cenným hnacím motorem a pojítkem pro „oba dva světy“. Plavci s handicapem často doslova koukali, kolik se toho dá odplavat za dvouhodinový trénink, zdraví naopak oceňovali techniku a plavaní jen s omezeným počtem končetin.

Soustředění dnešním dnem končí. 

Přejeme šťastný návrat a hodně sil do dalších tréninků.

ČPS by rádo poděkovalo nejen plavcům za jejich odvedenou práci, ale také trenérům: Štěpánce Řehořkové, Janu Šimkovi a Janu Sommerovi za skvělé vedení po celou dobu soustředění.