SHRNUTÍ TURNAJE

3 čtvrtfinále (NACHÁZEL Filip, CHMELA Tibor a MACUROVÁ Denisa) a 2 semifinále (CHMELA Tibor a MACUROVÁ Denisa), taková je bilance účasti 7 účastníků kvalifikačního turnaje ve slovinském Lašku, který se konal 3.-5. června.TT = klasifikační třída podle handicapu

Přestože „místenku“ do Tokia 2021 se nikomu nepodařilo získat, tak je na místě všechny čtvrtfinalisty pochválit ze výkon na hraně jejich současných možností; především Tibora Chmelu (TT10) a Denisu Macurovou (TT11). Pouze v případě Filipa Nacházela (TT4) se nebojíme říci, že kdyby podal výkon na své možnosti, tak by reálně měl i na finále, ve kterém by se býval popral se soupeřem ze Slovenska (Boris Trávníček), který se do Tokia 2021 kvalifikoval a Filip v minulosti Borise dokázal i porazit.

Ostatní čeští hráči (ZVOLÁNEK Martin – TT2, SVATOŠ Petr – TT3, HNÍZDO Petr – TT6 a ŠPALEK Vít – TT8), kteří do vyřazovacích bojů nezasáhli a skončili svá vystoupení po základních skupinách, alespoň nasbírali cenné zkušenosti a v neposlední řadě také mohli poměřit síly se světovou konkurencí, protože tento turnaj byl první po dlouhé pauze (15 měsíců) od posledního turnaje z doby před Covidem-19.

Martin Zvolánek (TT2): přestože Martin porazil nasazenou jedničku turnaje ve své klasifikační třídě, tak nakonec smolně ze skupiny nepostoupil na skóre, a to o 1 set.

Petr Svatoš (TT3): ve skupině Petr narazil mimo jiné na pozdějšího finalistu, se kterým Petr ve skupině dokázal první set vyhrát jednoznačně 11:2. Nicméně potom soupeř Petrovi vnutil svoji nepříjemnou hru a dokázal utkání proti Petrovi otočit ve svůj prospěch. Nicméně i přes nepostup ze skupiny nutno vyzdvihnout Petrův přístup k přípravě, protože několik týdnů/měsíců před kvalifikačním turnajem trénoval v podstatě denně (i dvoufázově).

Petr Hnízdo (TT6): ve 3 členné skupině měl oba pozdější semifinalisty, takže pro Petra velmi těžké. Nicméně na světových turnajích – na kvalifikačním turnaji pro Tokio 2021 zvlášť, již není lehkých soupeřů.

Vít Špalek (TT8): Víťa ve skupině narazil na pozdější vítěze, velezkušeného soupeře z Polska a nevyzpytatelného leváka ze Srbska. Víťa patří společně s Denisou Macurovou (věk obou 17 let) k nejmladším a k nejnadějnějším hráčům para stolního tenisu v ČR a věříme (nejen) v jejich účast na paralympijských hrách v Paříži 2024!

Kompletní výsledky zde: http://www.ipttc.org/upload/results/files/WQT_Singles.pdf

Záznamy všech odehraných zápasů zde: https://www.youtube.com/channel/UCjSxVySND0aWTkisWbbs9tQ

Fotky z turnaje: https://wqt2021.si/gallery/

Zdroj : CZECH PARA TT