Turnaj Českého poháru ČSTPS Blansko 2020

První letošní turnaj Českého poháru po virové stopce pořádal KK Blansko na své šestidráhové kuželně. Protože to byl turnaj 1., sjela se sem až na malé vyjímky celá kuželkářská špička ČR. Na to, že se dlouhou dobu nemohlo trénovat, byly k vidění i velmi hodnotné výkony.

V kategorii TP ženy, které hrají 60 hodů do plných, potvrdila roli favoritky Jaroslava Horáková z KK Horní Benešov a zvítězila výkonem 285 a o 18 kuželek porazila Ilonu Dědkovou z KK Opava. Pro nemoc se omluvily další hráčky a budou muset získávat body do ČP na dalších turnajích.

Kat. LP ženy, které hrají 100 hodů sdružených, ovládla výkonem 394 Marta Špačková z KK Opava. Druhou příčku vybojovala Jana Kašparová z KK Horní Benešov za 371 kuželku a o 1 zpět zůstala Věra Fridrichová z KK Opava.

V kat. TP muži, kteří hrají 100 hodů do plných zvítězil rozdílem třídy Josef Kuzma z Baníku Ostrava, který porazil vynikající 584 kuželky a o 49 předčil Bohuslava Kocurka z KK Jiskra Rýmařov a jeho oddílového kolegu Miroslava Grebenára, který zaostal o dalších 95 kuželek.

LP1 muži, kteří hrají 100 hodů sdružených, vyhrál dobrým výkonem 421 Josef Klech z KK Horní Benešov a odsunul o 21 kuželek na druhou příčku svého oddílového kolegu Josefa Kašpara. Třetí příčku obsadil výkonem 394 Petr Kumstát z pořádajícího oddílu.

Nejhodnotnější výkony byly k vidění v kategorii LP2 muži. Vyhrál Jan Šmerda z pořádajícího oddílu s 447 kuželkami. Jaroslav Brázda z Hranic byl druhý a porazil o 12 kuželek méně. Na stupních vítězů je doplnil Ivo Mrhal z KK Jiskra Rýmařov výkonem 397.

  

Napsat komentář