Odehráno a dohráno

Přinášíme výsledky zápasů II. kola ČNLRV – 20. -21. 4.2024, které se naposledy konalo na Hagiboru v Praze.

Výsledek prvního duelu sobotního odpoledne mezi Sitting Eagles a Prague Robots byl jasný téměř od první čtvrtiny, kterou „Roboti“ vyhráli +3 a náskok jen navyšovali. Po přestávce byl rozdíl +6 a i přes sebevětší snahu „Orli“ nedokázali manko snížit a prohráli 34:51.

Druhý zápas mezi Captains a SK Ostrava byl pro diváka atraktivnější. První polovina zápasu se tahala gól za gól a skončila +1 pro tým SK Ostrava. Po přestávce díky nepřesným přihrávkám „Kapitánů“ se rozdíl ve skóre zvýšil na +5 bodů. I když napnuli ve 4. čtvrtině síly a dali 3 góly v řadě, bohužel to na vítězství nestačilo. Zápas skončil výsledkem 35:39 pro SK Ostrava.

Po přestávce změřili síly opět SK Ostrava a Sitting Eagles. I přes menší klopýtnutí „Orlů“ v prvních dvou minutách, kdy si nechali nasázet 4 góly po sobě, bylo utkání vyrovnané po celé tři čtvrtiny. Utkání bylo velmi kontaktní, což dokazují 4 minuty odsezené na lavičce trestů, pro každý tým. Dvě a půl minuty do konce to dokonce vypadalo na prodloužení. Avšak „Ostraváci“ měli trochu víc toho pomyslného štěstíčka a 3 góly v řadě jim zajistilo vítězství 41:38.

Poslední zápas dne změřili síly Captains a Prague Robots. První čtvrtina byla vyrovnaná a skončila +2 pro „Roboty“. Druhá a třetí čtvrtina byla jasně v jejich rukou a vytvořili si náskok 13 bodů. I přesto, že se „Kapitáni“ nadechli a 4. čtvrtinu vyhráli v poměru 11:8, konečný výsledek byl 49:39 pro Prague Robots.

V neděli v prvním zápase se mezi sebou utkaly týmy SK Ostrava a Prague Robots, v druhém pak Captains a Sitting Eagles.

Zápas to měl být napínavý a vyrovnaný a „Roboti“ měli „Ostravákům“ co vracet. Přeci jen porážka z I. kola jim moc nechutnala. Jak už to v životě bývá, „člověk míní a život mění“, tento zápas byl od začátku až do konce v područí „Robotů“. Kapitán SK Ostrava, Filip Vartoň, měl technické problémy s ragbyovým vozíkem a na hře to bylo znát. První polovina skončila +13 pro „Roboty“ a konečné skóre bylo 38:62.

Poslední zápas II. kola nepřinesl žádné překvapení a Sitting Eagles porazil Captains 50:42.

Výsledky po II. kole:

Prague Robots za 3 výhry získávají 9 bodů, SK Ostrava za 2 výhry 6 bodů a 3 body přidávají na své konto Sitting Eagles. Captains toto kolo bez bodu.