Tereza Brandtlová byla nováčkem para lukostřelecké výpravy…

Tereza Brandtlová byla nováčkem para lukostřelecké výpravy, dostala se na Paralympijské hry do Tokya na poslední chvíli na základě přidělené divoké karty. Para lukostřelba měla pro českou lukostřelkyni dvě části – kvalifikační, která se konala 27.8. a vyřazovací, konající se dle prvotního plánu 31.08.

Kvalifikační část, ač začínala v 08.30,  byla velmi náročná z důvodu horkého počasí spojeného s vysokou vlhkostí, kdy pocitově teplota byla okolo 40 stupňů. Pro kategorii w1, kde je převážná část střelců- kvadruplegiků, kteří mají problém s termoregulací, to byla spíš zkouška mentální odolnosti. Díky členům z Českého paralympijskému týmu jsme dokázali “ochlazovat” naše závodníky i v době, kdy trenéři byli u terčů a za takového počasí bylo nutné udržet střelce v nižší teplotě.

Brandtlová nastřílela 585 bodů a umístila se na 8. pozici. Účast v českém mix týmu, kam nastupovala její kolegyně Šárka Musilová, jí utekla o 4 body.

Eliminační (vyřazovací) část byla díky ohlášenému nepříznivému počasí přesunuta z 31.08. večerních hodin,  na 01.09., kdy se začínalo v 09.00 tamního času. Jelikož odlet para lukostřelecké výpravy byl naplánován na 01.09. ve 14.00, narychlo se řešila ještě změna termínu odletu.

Brandtlová nastupovala v prvním souboji proti domácí Aiko Okazaki, která střílela velmi dobře a neponechala nic náhodě. Japonská lukostřelkyně vyhrála 123:115 a poslala českou sportovkyni bojující s velkou nervozitou na konečné 9. místo.

Paralympijské hry v Tokyu, ač se konaly za přísných podmínek, si zaslouží ocenění organizačnímu týmu, ať už transportů, kdy kromě prvního tréninkového dne nedošlo k časovým výkyvům. Tréninkové časy, ať na kvalifikační, tak finálové střelnici, byly dodrženy. Tekutiny i menší občerstvení bylo vždy k dispozici. Japonští dobrovolníci dokázali navázat výbornou atmosféru, která nás bude provázet velmi dlouho.