XXIV. MČR v PARA PLAVÁNÍ

Splněné limity na LPH v mezinárodní konkurenci

V sobotu 18. května proběhl v Brně 2. závod Česko-slovenského poháru v para plavání – XXIV. Mistrovství ČR v para plavání. Závod byl znovu zařazen do mezinárodního kalendáře World Para Swimming v úrovni Approved a licencovaní plavci tak mohli plnit limity na LPH 2020 v Tokiu v konkurenci téměř 130 plavců z Česka, Slovenska a Polska.

Přesně to se podařilo Anežce Floriánkové z PARA PLAVÁNÍ PRAHA, když časem 1:23,37 zvítězila a pokořila tokijský MQS na znakové stovce. Floriánková pak ovládla i kratší padesátku. Splněný limit do Tokia si na znakové stovce připsal i Miroslav Smrčka z ČSZPS a po MČR tak mají splněné ostré limity na LPH už 4 plavci. Již dříve limity vyplavali Vendula Dušková z SK KONTAKT VARLOVY s Arnoštem Petráčkem (PARA PLAVÁNÍ PRAHA). Oba jmenovaní dominovali v individuálních disciplínách a dohromady získali 7 mistrovských titulů. O splnění limitů na vrcholné soutěže se na přelomu května a června budou pokoušet i další plavci na závodech World Series v Itálii a Německu.

Aktuálně sedmičlenná výprava ČSTPS na zářijové MS v Londýně se tak může ještě rozšířit. Tadeáš Strašík, který na MČR vybojoval 4 cenné kovy, má nejblíže k Londýnu na prsové stovce a Petr Frýba (oba PARA PLAVÁNÍ PRAHA) zase na kraulové čtyřstovce. O paralympijské limity budou bojovat Jonáš Kešnar (PARA PLAVÁNÍ PRAHA) a prsaři Dominika Míčková z domácího SK KONTAKT BRNO s pražským Petrem Andrýskem. Oba na MČR v Brně získali shodně po třech medailích. Kompletní výsledky závodu včetně výsledků druhého kola ČSP 2019 naleznete zde. Držíme palce!