Vstup do nové sezóny nejlépe vyšel pražským kavalírům

V pražské hale na Třebešíně se 2. 10. 2021 odehrálo 1. kolo základní části České Powerchair Hockey ligy. Pořadatel turnaje byl spolek Flor-in. Týmy se zde sešly v plné formě po roce a půl dlouhé pauze způsobené Covidem a v rámci herního systému ligové soutěže odehrály vzájemná utkání.

Bluesky Butterflies Bratislava sehráli úvodní utkání kola proti  Jaguars Praha. Jaguáři ač se jim dle vlastních slov nehrálo dobře zápas ovládli výsledkem 18:1. Pořádající New Cavaliers nenechali nic náhodě a Indians Plzeň porazili 8:2. Západočeši si chtěli napravit reputaci proti Bluesky Butterflies Bratislava a byť se na první trefu utkání čekalo až do 7. minuty, tak to na konec Indians zvládli a slovenský celek prohrál 1:7.

Úchvatný souboj byl k vidění v derby mezi Jaguars Praha & New Cavaliers, které nabídlo i prodloužení. Jaguars srovnali na 3:3 21 vteřin před koncem základní hrací doby gólem z hole Stanislava Cimpy. Prodloužení rozhodl 30:38 ve prospěch kavalírů Jiří Táborský ml.

Jaguars Praha po ztrátě bodů s New Cavaliers nastoupili k mači s SK Indians Plzeň, kde jasně zvítězili 5:1. Poslední utkání kola sehráli New Cavaliers a Bluesky Butterflies Bratislava. New Cavaliers vcelku rychle vedli 6:0 a tak si mohli dovolit prosřídat, toho se chopil slovenský tým a druhý poločas zremizoval 3:3. Celkem však prohrál 9:3.

V celkovém pořadí tabulky si na prvním místě stojí New Cavaliers, na druhém místě Jaguars, na třetím místě SK Indians Plzeň a na čtvrtém místě Bluesky Butterflies Bratislava.

Další, II. Kolo České Powerchair Hockey ligy, se bude konat 20. 11. 2021 v Plzni.

Děkujeme všem členům České federace Powerchair Hockey, fanouškům a podporovatelům, kteří se pravidelně účastní akcí Powerchair Hockey v ČR nebo na Slovensku a svou činností posilují rozvoj Powerchair Hockey.